/ Blog

Eksperci Screensun doradzają: zainspiruj się Wrocławiem w wyborze nowoczesnych zasłon do salonu które podkreślą charakter Twojego mieszkania.

Nowoczesne zasłony do salonu. Wrocław jako inspiracja w zakresie designu wnętrz

Kluczową rolę w tworzeniu atmosfery i stylu pomieszczenia odgrywają obecnie nowoczesne zasłony do salonu. Wrocław, miasto o bogatej historii, jest jednym z przykładów, gdzie dbałość o odpowiedni wystrój wnętrz jest bardzo ważna. Nowoczesne apartamenty wplecione pomiędzy stare kamieniczki pozwalają na zabawę zarówno stylem, jak i formą zasłon.

zaslony-szyte-na-wymiar-do-salonu-wroclaw

Jakie są modne zasłony we Wrocławiu 2024?

W 2024 roku we Wrocławiu dominują zasłony o prostych, ale eleganckich wzorach. Popularne są naturalne tkaniny, takie jak len czy bawełna, które dodają wnętrzom lekkości i świeżości. Tendencja ta odzwierciedla rosnące zainteresowanie zrównoważonymi i ekologicznymi materiałami w dekoracji wnętrz. 

Modne są również zasłony w stonowanych kolorach. Tego typu dodatki idealnie komponują się z nowoczesnymi wnętrzami w odcieniach bieli i beżu. Przy zasłonach preferowane są szczególnie odcienie pastelowe. Tego typu kolory dodają subtelności i delikatności, a jednocześnie świetnie współgrają z naturalnym oświetleniem pomieszczeń. 

Geometryczne wzory i delikatne tekstury dodają zasłonom charakteru, co doskonale podkreśli nowoczesność i elegancję salonu. Wzory te są często inspirowane sztuką abstrakcyjną lub skandynawskim minimalizmem. Dzięki temu wnętrze nabiera unikalnego i nowatorskiego charakteru. Wszystkie wspomniane elementy designu są kluczowe w tworzeniu spójnego i przemyślanego wyglądu całego pomieszczenia.

zaslony-szyte-na-wymiar-do-salonu-kuchni-wroclaw

Do czego dobiera się kolor zasłon?

Kolor zasłon powinien być dobrany przede wszystkim do ogólnego wystroju wnętrza. Ważne jest, aby tworzył harmonijną całość z kolorem ścian, mebli oraz dodatków. Zasłony są bowiem nie tylko elementem funkcjonalnym, ale także ważnym składnikiem estetycznym, który może zmienić charakter całego wnętrza. 

W przypadku wnętrz utrzymanych w neutralnych barwach, zasłony mogą stanowić kolorystyczny akcent, który doda pomieszczeniu głębi i charakteru. Z kolei w salonach o intensywnych kolorach ścian, zasłony w stonowanych odcieniach mogą złagodzić ogólne wrażenie i dodać elegancji. 

Wybierając kolor zasłon, warto zwrócić uwagę na aktualne trendy kolorystyczne, ale również indywidualne preferencje i styl życia mieszkańców domu.

zaslony-szyte-na-wymiar-do-sypialni-wroclaw

Jaki kolor zasłon jest modny we Wrocławiu?

Obecnie modne są przede wszystkim kolory zasłon nawiązujące do natury. Odcienie zieleni, beżu oraz szarości są szczególnie popularne, ponieważ wprowadzają do wnętrz poczucie spokoju i równowagi. Ta tendencja do wyboru kolorów inspirowanych naturą wynika z rosnącej świadomości ekologicznej i dążenia do tworzenia bardziej zrównoważonych przestrzeni życiowych. 

Te kolory świetnie komponują się z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno czy kamień, które są często wykorzystywane we wrocławskich salonach. Dodatkowo, tego typu odcienie są wszechstronne i łatwe do połączenia z innymi elementami dekoracyjnymi. W ten sposób zyskasz naprawdę duże możliwości aranżacyjne.

zaslony-szyte-na-wymiar-do-salonu-lazienki-wroclaw

Jak dobrze wymierzyć zasłony?

Dokładne wymierzenie zasłon jest kluczowe dla osiągnięcia zamierzonego efektu. Ważne jest, aby zasłony były wystarczająco szerokie, by mogły się swobodnie ułożyć w eleganckie fałdy. Zaleca się, aby szerokość zasłon była co najmniej dwukrotnie większa niż szerokość okna, aby zapewnić ich odpowiedni układ. 

Długość zasłon zazwyczaj dostosowuje się do wysokości pomieszczenia - standardowo sięgają one od sufitu do podłogi, co optycznie powiększa przestrzeń. Mierzenie długości zasłon powinno uwzględniać również rodzaj karnisza i to, czy zasłony mają leżeć na podłodze czy lekko jej dotykać.  

Firma screensun.pl oferuje profesjonalne doradztwo i pomoc w wymierzaniu zasłon. W ten sposób zapewnia klientom pełne wsparcie w procesie wyboru idealnych kolorów i wzorów do ich wnętrz. Eksperci firmy pomagają również w wyborze odpowiednich tkanin i akcesoriów, co gwarantuje zadowolenie z finalnego efektu.

Może zainteresuje Cię kolejny artykuł na blogu: Plisy na wymiar, aby idealnie dopasować do każdego rodzaju okna?


Dowiedz się więcej o modnych roletach we Wrocławiu

Czytaj także

Eksperci Screensun doradzają: odkryj nowoczesne rolety rzymskie inspirowane stylem Wrocławia

W dzisiejszych czasach, kiedy design wnętrz odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu atmosfery w domu, rolety rzymskie stają się niezastąpionym elementem, nadającym pomieszczeniom nowoczesność i elegancję. We Wrocławiu, mieście o bogatej historii i zróżnicowanej architekturze...

Eksperci Screensun doradzają: wybierz plisy na wymiar, aby idealnie dopasować do każdego rodzaju okna.

W poszukiwaniu nowoczesnych i funkcjonalnych osłon okiennych coraz więcej osób decyduje się na plisy na wymiar. Wrocław to miejsce, gdzie te eleganckie i praktyczne rozwiązania stają się coraz bardziej popularne...https://www.screensun.pl/plisy

Eksperci Screensun doradzają: jak dobrać żaluzje wewnętrzne, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom i stylowi wnętrza?

Jakie są popularne osłony okienne w wielu wrocławskich domach i biurach? Oczywiście żaluzje wewnętrzne. Wrocław, miasto znane ze swojego zamiłowania do designu i nowoczesnych rozwiązań, staje się także centrum trendów w dziedzinie osłon okiennych...