/ Blog

Która roleta jest najbardziej odpowiednia dla naszego pomieszczenia?

Wybierz odpowiednią osłonę okienną dla siebie

Rolety okienne stanowią zdecydowanie lepszy wybór niż tradycyjne zasłony – nie tylko zapewniają ochronę przed zbyt duża ilością światła słonecznego w pomieszczeniu, ale także umożliwiają nam komfort związany z zachowaniem prywatności, szczególnie w przypadku mieszkań w blokach. Ponadto, produkt ten może być również ciekawym dodatkiem do wystroju w naszym mieszkaniu, bez względu na to w jaki sposób jest ono urządzone lub zaprojektowane.

Szeroki wachlarz rolet:

Rodzajów czy typów rolet jest mnóstwo, w związku z czym nikt nie będzie miał problemu z wyborem czegoś odpowiedniego do swojego wnętrza. Wśród tej szerokiej gamy są:

 

  • rolety bezinwazyjne zwane inaczej mini roletami którymi zasłonimy pojedyncze skrzydła okna. Jest to najprostszy i najbardziej korzystnie cenowy produkt. Produkt występuje z tkaniną materiałową jak również z dzień i noc.

jak wygląda roleta bezinwazyjna

jak wygląda roleta dzień i noc bezinwazyjna 

  • rolety klasyczne wolnowiszące, gdzie mamy możliwość zamontowania ich albo na ścianie, wnęce lub na suficie nad oknem. Osłona bardzo dobrze sprawdzi się tam gdzie chcemy zasłonić dużą powierzchnię okienną. Możemy wybrać pomiędzy tkaninami gładkimi a dzień i noc.

jak wygląda roleta materiałowa

jak wygląda roleta materiałowa dzień i noc 

  • rolety w kasecie z aluminium. Produkt ten idealnie wkomponowuje się w różnego rodzaju wnętrza, ponieważ jest niemal niewidoczny na skrzydle okna. Dodatkowo dzięki prowadnicom tkanina nie zwisa przy uchylonym oknie. Możemy wybrać pomiędzy modelem przyszybowym lub przestrzennym. Oba modele występują z tkaniną gładką materiałową lub dzień i noc.

jak wygląda roleta w kasecie

jak wygląda roleta w kasecie dzień i noc 

  • rolety rzymskie lub austriackie idealnie dopełnią design naszego pomieszczenia. One z zasady mają dekorować wnętrza i ich okna. Zaletą tych systemów osłonowych jest potężna gama tkanin, składających się na nieprzeciętną gamę możliwości aranżacyjnych i dekoracyjnych.

jak wygląda roleta rzymska

  • rolety plisowane idealnie wpasują się w nasze okna. Zaletą tych systemów osłonowych jest regulacja od góry jak i od dołu oraz potężna gama tkanin. Możemy również zastosować je do okien dachowych.

jak wygląda roleta plisowana

Wszystkie rolety mogą być obsługiwane koralikiem, ale również też regulowane za pomocą silnika elektrycznego 24V lub 230V bezpośrednio z sieci elektrycznej. Natomiast tkaniny rolet, osłaniające szybę okna, wykazują duża odporność zarówno na zabrudzenia, jak i gniecenie.

Różnorodność kolorów i wzorów:

Wśród szerokiego wyboru rolet  znaleźć tutaj można materiały wzorzyste, z subtelnym nadrukiem, a także w jednym kolorze. To od nas zależy jaką roletę wybierzemy: możemy wybrać taką, która będzie komponowała się z odcieniem lub kolorem jakiegoś elementu wystroju pomieszczenia. Oprócz wyboru koloru możemy zdecydować o typie tkaniny. Do wyboru mamy tkaniny materiałowe oraz tkaniny dzień i noc.

Obecnie często kupowanymi roletami są te w odcieniach szarości, beżów i brązów. Ponieważ stawiamy na minimalizm i prostotę w naszych domach czy mieszkaniach, rolety wspaniale dopełniają taką aranżację pomieszczeń.

 

Czytaj także

Jak czyścić osłony okienne wewnętrzne i zewnętrzne

Nigdy nie zastanawiamy się po zakupie i montażu, jak czyścić nasze osłony okienne, ale nadejdzie ten moment, kiedy będziemy chcieli je wyczyścić, czy to w codziennym użytkowaniu, czy przy myciu okien np. na święta. Zanim zabierzemy się do tego warto wiedzieć, w jaki sposób i na co zwrócić uwagę przy czyszczeniu...

Screen - rolety zewnętrzne przeciwsłoneczne

Rolety zewnętrzne typu SCREEN to nowoczesny system zewnętrznych osłon przeciwsłonecznych. Specjalnie skonstruowana tkanina SCREEN świetnie chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem się pomieszczeń

Zewnętrzne rolety typu SCREEN – na co zwrócić uwagę

Rolety typu SCREEN to zewnętrzne rolety przeciwsłoneczne. Jest to połączenie wygody użytkowania,  funkcjonalności jak i również nowoczesny system zewnętrznych osłon przeciwsłonecznych. Techniczna tkanina SCREEN świetnie chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem się pomieszczeń.