/ Blog

Rolety dzień i noc – zalety i charakterystyka

Rolety dzień i noc – szeroka gama osłon

Wśród szerokiej gamy rolet, rolety dzień i noc cieszą się na tym rynku dużą popularnością. Jest to osłona nie tylko łatwa w montażu, ale przede wszystkim jest to produkt, dzięki któremu niepożądany nadmiar świata słonecznego nie zagości w naszym pomieszczeniu dzięki prostej regulacji światła. Sterując koralikiem rolety wpuszczamy tyle światła ile potrzebujemy w danym momencie.

Charakterystyka rolety dzień i noc

Kiedyś mało popularne, dzisiaj są produktem najczęściej wykorzystywanym w celu regulowania ilości światła słonecznego w pomieszczeniach. Osłony okienne to szeroki wachlarz różnych produktów, takich jak: rolety materiałowe, rzymskie, austriackie oraz dzień i noc nazywanymi również DUO lub ZEBRA. Nazwa ta jest bezpośrednio związana z ich budową oraz zasadą działania.

W odróżnieniu od rolet klasycznych materiałowych, tkanina rolet dzień i noc składa się z podwójnej warstwy – pasów, występujących jeden po drugim, składających się z grubszego i cieńszego materiału. Dzięki temu, podczas regulowania rolet można uzyskać mniejsze bądź większe zaciemnienie - pasy albo nakładają się na siebie, tworząc transparentną przestrzeń między każdym z nich lub po prostu występują bezpośrednio po sobie, nie dając żadnej luki miedzy sobą.

jak działają rolety dzień i noc

jak wygląda tkanina rolety dzień i noc 

Zalety rolety dzień i noc

Rolety bardzo efektownie prezentują się w pomieszczeniu, szczególnie w momencie, gdy wpuszczana jest duża ilości światła słonecznego. Kombinacja zarówno żaluzji i zwykłych rolet w tym produkcie, umożliwia kontrolę nasłonecznienia w pomieszczeniu oraz widoczność z okien.

Co więcej, produkt w prosty sposób można zamontować oraz łatwo obsługiwać. Wariantów osłon dzień i noc jest wiele: klasyczne – okrywają cała powierzchnię okienną, rolety mini bezinwazyjne dostosowują się do pojedynczego skrzydła okna, oraz rolety w kasecie – przylegają do powierzchni okna bez względu na zmianę  jego położenia.  

Tak szeroki wachlarz rolet dzień i noc dostępny jest w naszym sklepie internetowym screensun.pl

tkanina dzień i noc

 

Czytaj także

Jak czyścić osłony okienne wewnętrzne i zewnętrzne

Nigdy nie zastanawiamy się po zakupie i montażu, jak czyścić nasze osłony okienne, ale nadejdzie ten moment, kiedy będziemy chcieli je wyczyścić, czy to w codziennym użytkowaniu, czy przy myciu okien np. na święta. Zanim zabierzemy się do tego warto wiedzieć, w jaki sposób i na co zwrócić uwagę przy czyszczeniu...

Screen - rolety zewnętrzne przeciwsłoneczne

Rolety zewnętrzne typu SCREEN to nowoczesny system zewnętrznych osłon przeciwsłonecznych. Specjalnie skonstruowana tkanina SCREEN świetnie chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem się pomieszczeń

Zewnętrzne rolety typu SCREEN – na co zwrócić uwagę

Rolety typu SCREEN to zewnętrzne rolety przeciwsłoneczne. Jest to połączenie wygody użytkowania,  funkcjonalności jak i również nowoczesny system zewnętrznych osłon przeciwsłonecznych. Techniczna tkanina SCREEN świetnie chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem się pomieszczeń.